Lajme

Veseli: Është hipokrizi të mendohet për zgjedhje të jashtëzakonshme në këtë situatë!

04/01/2020 12:14
nga:Norë Kelmendi

Ka përfunduar edhe takimi i tretë i planifikuar për sot, ai mes presidentit Thaçi dhe liderit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit, shkruan GazetaBlic.

Pas këtij takimi, Veseli tha se PDK-ja është opozitë dhe se është hipokrizi të mendohet për zgjedhje të jashtëzakonshe në këtë kohë pandemie.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa: Nuk jemi për zgjedhje të parakohshme, të formohet qeveria e re pa zgjedhje! A mendoni njësoj sikur Mustafa?! 👇

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 1 avril 2020

“Krejt ajo çka kërkojmë ne si PDK është të respektohet kushtetuta dhe të mbrohet vullneti i qytetarëve, vetëm keni parayshë faktin e pandemisë, ne nuk e dijmë kur do të përfundojë kjo çështje, është hipokrizi të folet për zgjedhje të jashtëtakonshme në këtë kohë, sidomos kur e dijmë që ajo nuk mundet të ndodhë brenda 45 ditësh”.

Deklarata e plotë e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti pas takimit me presidentin Hashim Thaçi: Vendi të shkojë në zgjedhje të reja

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 1 avril 2020

Pas Kurtit e Mustafës, edhe Veseli arrin në takimin me Thaçin!

04/22/2020 17:01

Veseli: PDK-ja është opozitë, nuk pranojmë ftesa për koalicion nga askush!