Lajme

Vërshimet në Kosovë, Lekaj nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këto komuna

02/09/2018 09:04
nga:M H

Pas vërshimeve të shumta që ndodhën si pasojë e reshjeve të shiut në komunat e Deçanit dhe Junikut ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, do të nënshkruaj marrëveshje bashkëpunimi.

Marrëveshja e bashkëpunimit – për të cilin ende nuk ka detaje – do të nënshkruat sot nga ministri Lekaj.

Deçani dhe Juniku javën e kaluar pas reshjeve që nuk u ndalën për dy ditë dhe erërave të forta, patën rritje të ujërave në qytet dhe nëpër fshatra dhe ndërprerje të rrymës elektrike.

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat