Sporti

Verratti, shokëve: Po transferohem te ky gjigant evropian

06/15/2017 17:21
nga:Gazeta Blic

Marco Verratti u ka bërë me dije shokëve të ngushtë në skuadrën e PSG-s se ai do të luftoj që të transferohet tek Barcelona.

Skuadra franceze e shokoi skuadrën katalonase, ku i bëri me dije se nëse e dëshiron mesfushorin italian duhet të paguaj 135 milionë euro, gjë që katalonasit kanë refuzuar.

Por, Verratti do të apeloj vendimin për largim tek PSG-ja, pasi e dëshiron transferimin me çdo kusht tek Barcelona, transmeton “Le Parisien”.

Kështu, ky transferim me shumë gjasë do të ndodh në këtë verë, pasi është dëshira e lojtarit që të luaj në “Camp Nou” dhe jo në “Parkun e Princave”.

06/22/2018 12:02

Ky ekip po e dëshiron Alban