Sporti

Ventura dështoi për ta kualifikuar në botëror, Italia bëhet me super trajner

11/14/2017 16:40
nga:Y.K

Pas dështimit për tu kualifikuar në Kupën e Botës 2018, Italia po mendon për një trajner të ri.

Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero Venturas.

Sipas mediave italiane, Ancelotti do të bëhet trajneri i ri i Azurëve dhe do të udhëheqë Italinë në Euro 2020.

09/15/2018 10:26

Ancelotti mendon se është trajner i Milanit, shikoni gabimin e tij gjatë intervistës