Sporti

Vendosen datat e zhvillimit të ndeshjeve të Kupës

12/03/2019 13:56
nga:M K

Para pak çastesh në zyret e FFK-së është hedhur shorti për rrethin e 1/8-ës së finales në DigitAlb Kupën e Kosovës në futboll.

Ky short ka vënë përballë ekipe të mëdha, derisa padyshim vëmendja kryesore do të jetë do të jetë në Suharekë, aty ku Ballkani e pret Trepçën’89, shkruan GazetaBlic.

Më poshtë të gjitha çiftet e këtij raundi, derisa kujtojmë se tashmë janë vendosur edhe datat e zhvillimit të ndeshjeve, e që janë datat 7 dhe 8 Dhjetor.

Feronikeli – A&N

Drenica – Dardana

Vitia – Dukagjini

Trepça – Vushtrria

Gjilani – 2 Korriku

Arbëria – Prishtina

Ballkani – Trepça ‘89

Liria – Ferizaj

/GazetaBlic/

11/26/2020 17:42

Nesër hedhet shorti për Kupën e Kosovës