Sporti

Vendimi i UEFA: Skuadrat me fanella speciale në rikthimin e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës

08/03/2020 19:16
nga:N S

UEFA ka marrë një vendim interesant.

Pas luftës së gjatë me pandeminë Covid-19, garat evropiane në futboll do të kthehen këtë javë.

Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës do të jenë gati për spektakël. Por, skuadrat do të kenë fanella të veçanta.

UEFA ka marrë vendim që të gjitha skuadrat duhet të kenë në fanellat e tyre fjalën “Faleminderit/ Thank You”, transmeton lajmi.net.

Ky mesazh do të jetë për të gjithë punëtorët e linjës së parë gjatë kohës së pandemisë.

Me këtë simbol, futbolli evropian do të shfqa mirënjohjen për të gjithë ata që u sakrifikuan gjatë kësaj periudhe.

09/24/2020 08:47

“Puskás Aréna” gati për finalen e madhe, Bayern – Sevilla