Sporti

Vëmendja te Lewandowski e Messi, Suarez e Muller premtojnë spektakël nga plani i dytë

08/14/2020 19:00
nga:Mergim Rreci

Pjesa më e madhe e vëmendjes në ndeshjen Barcelona – Bayern do të jetë te Lionel Messi dhe Robert Lewandowski në Ligën e Kampionëve të Premten në mbrëmje.

Sidoqoftë, klube si Barcelona dhe Bayern Munich kanë skuadra jashtëzakonisht të forta përplot me lojtarët më të mirë, të cilët, në rast se yjet e tyre kryesore nuk e kanë natën e tyre ata mund t’i zëvendësojnë.

Në këndin e Blaugrana, një nga ato akte mbështetëse është Luis Suarez, i cili ka mbështetur Messin në sulm gjatë gjashtë viteve të tij në Camp Nou. Uruguaiani ka qenë partneri i përsosur për Messin kështu që ai mund të jetë një nga lojtarët kryesor të mbrëmjes, shkruan GazetaBlic.

Duke marrë kohën e tyre së bashku me Barcelona, ​​Suarez e ka vendosur me Messin deri në 55 gola, ndërsa ky i fundit ka shlyer favorizimin 41 herë. Ekuivalenti i Suarez në Bayern është Thomas Muller, i cili ka rizbuluar më të mirën e tij në formë së bashku me Lewandowski vitet e fundit.

Me Hansi Flick në krye, gjermani ka dëshmuar se është një nga futbollistët kryesorë të Bayernit dhe ai gjithmonë duket se paraqitet në rastin e madh.Si shumë larg këtij sezoni, Muller ka shënuar 12 gola dhe bëri 25 asistime për kampionët e Bundesligës – numra që nënvizojnë rëndësinë e tij për ekipin.Messi dhe Lewandowski do të jenë vemendja kryesore në Lisbonë, por Suarez dhe Muller mund të shkëlqejnë edhe më ndritshëm sonte.

/GazetaBlic/