Lajme

Veliu poston një foto me Grenellin pas vendimit të MCC-së!

06/07/2020 12:23
nga:N.K

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, e ka publikuar një fotografi me të përzgjedhurin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Kjo si shenjë falënderimi e Veliut, pasi dje MCC ka njoftuar se do ta zhbllokojë ndihmën amerikane për Kosovën menjëherë pasi që Qeveria e Kosovës largoi pengesat për vazhdimin e dialogut.

Shkrimi i plotë: 

Miqësia, besnikëria dhe bashkëveprimi i ndërsjellë mes ShBA-ve dhe Kosovës, fryt i vizionit perëndimor euroatlantik, rezulton në veprime dhe projekte konkrete.
Dje MCC ka zhbllokuar fondin prej mbi 200 milionë dollarësh menjëherë pasi që Qeveria e Kosovës largoi pengesat për vazhdimin e dialogut. ?????

Miqësia, besnikëria dhe bashkëveprimi i ndërsjellë mes ShBA-ve dhe Kosovës, fryt i vizionit perëndimor…

Publiée par Agim Veliu sur Dimanche 7 juin 2020

06/14/2021 14:01

Kryesia e LDK-së në Podujevë nuk i përgjigjet më Agim Veliut, vetëm 4 prej tyre ishin prezent