Lajme

Vdes anëtari i LDK-së!

06/08/2020 09:34
nga:N.K

Ka vdekur veprimtari dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Pjeter Prenqi.

Kështu është bërë e ditur nga dega e LDK-së në Prizren.

Njoftimi i plotë: 

Lamtumire axha Pjeter!

Lidhja Demokratike e Kosovës – dega ne Prizren, ka humbur veprimtarin e devotshem te saj, Pjeter Prenqi.
Do ta kujtojme perhere per shpirtin e tij te bardhe dhe virtytet e larta njerezore qe kishte.
LDK e Prizrenit ju shpreh ngushellime familjes Prenqi, miqeve dhe gjithe te njohurve te tij.
Shpirti i befte drite ne paqen e botes se perjetshme.

LDK – Prizren
Kryetar,
Anton Quni

Lamtumire axha Pjeter!Lidhja Demokratike e Kosovës – dega ne Prizren, ka humbur veprimtarin e devotshem te saj, Pjeter…

Publiée par LDK – Prizren sur Lundi 8 juin 2020

06/19/2021 16:19

LDK-ja përkujton Nekibe Kelmendin në 10 vjetorin e vdekjes së saj