Cult

Vdes aktori i njohur nga ‘Slumdog Millionaire’

04/29/2020 10:36
nga:L I

Ka vdekur në moshën 53 vjeçare aktori i Bollywood Irrfan Khan.

Irrfan Khan njihet ndërkombëtarisht për rolet në Slumdog Millionaire dhe Jurassic Park.

Ai vdiq sot në një spital në Mumbai.

Aktori 53 vjeçar ishte duke luftuar kancerin që nga viti 2018 dhe zëdhënësi i tij zyrtar kishte konfirmuar të martën se ai ishte nën vëzhgimin e mjekut.

Irrfan la pas gruan e tij Sutapa dhe djemtë – Babil dhe Ayan.

Regjisori Shoojit Sircar bëri dedikim ngushëllimi duke kujtuar aktorin.