Lajme

Vdekje e dyshimtë në Vushtrri, 18-vjeçarja nuk ishte pranuar në spital shkaku i koronavirusit!

03/29/2020 11:25
nga:N.K

Sipas policisë gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një vdekje e dyshimt në Vushtrri, shkruan GazetaBlic.

Personi i vdekur është i gjinisë femërore kurse pas gjendjes së saj të rëndë familjarët e kishin dërguar për trajtim mirëpo kishte ndërruar jetë gjatë trajtimit.

Po ashtu sipas policisë viktima ishte paraqitur ditë më parë te mjeku i cili e kishte udhëzuar të hospitalizohet në infektivë, por e njëjta nuk kishe marrë trajtim mjekësor.

VDEKJE E DYSHUAR

Vushtrri. 28.03.2020-07:20. Raportohet se viktima femër K është sjellë nga familjaret ne gjendje te rende shëndetësore dhe gjate trajtimit nga  stafi mjekësor ka ndërruar jetë. Viktima ishte paraqitur para disa ditëve te mjeku dhe ishte udhëzuar qe te spitalizohet ne Infektive po për shkak te rrethanave te Epidemisë e njëjta nuk ishte kontrolluar te mjeku. Ne repartin emergjencës  kane dalur njësit përkatëse policore dhe me urdhër te prokurorit trupi i pajete është dërguar ne IML për obduksion.

11/14/2020 10:02

​Në rrugët e Mitrovicës pula e kafshë tjera shiten në kohë pandemie