Lajme

Vazhdon shqyrtimi i programit të Qeverisë 2017-2021 (Drejtpërdrejt)

12/07/2017 15:59
nga:A K

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po vazhdojnë seancën plenare ku po shqyrtohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021.

Gjatë ditës ky program u paraqit para deputetëve nga kryeministri Haradinaj, i cili tha se fokusohet në sundimin e ligjit, zhvillimin ekonomik, si dhe në integrimet euroatlantike.

Ndërsa, u kritikua nga opozita se pasi nuk specifikohet  se si do të realizohet.

Vazhdon shqyrtimi i programit të Qeverisë 2017-2021 (Drejtpërdrejt)

Publié par GazetaBlic sur jeudi 7 décembre 2017

12/14/2017 18:21

Kurti mund të lirohet në këtë ditë