Sporti

Vazhdojnë bisedimet Bayern-Wenger, këto janë të rejat e fundit

11/09/2019 19:24
nga:Gazeta Blic

Ish-trajneri i Arsenal, Arsene Wenger do të takohet me drejtorët sportiv të Bayern për një post të mundshëm si trajneri i ri i klubit bavarez.

70 vjeçari Wenger, ka thënë për “Bein Sports” se ai është duke planifikuar të flas me kryesuesin e bordit eksekutiv, Karl-Heinz Rummenigge
pas shkarkimit të Niko Kovac, përcjell GazetaBlic.

“Rummenigge më thirri në telefon dhe më pyeti nëse jam i interesuar të jem trajner i ri i Bayern Munich dhe unë i thash se më duhet ca kohë që ta mendoj mirë”, u shpreh francezi.

Që nga viti 2018, Wenger nuk është duke menagjuar ndonjë ekip andaj ky mund të jetë një lajm i mirë të.

/GazetaBlic/