Sporti

Vardy largohet nga Leicester City, kalon te gjiganti në La Liga

05/11/2017 18:50
nga:Gazeta Blic

Ylli i Leicester Cityt, Jamie Vardy, do të largohet nga skuadra në fund të këtij sezoni.

Ai pritet t’i bashkohet Diego Simeones te Atletico Madrid.

Simeone e pëlqen shumë mënyrën e lojës së Vardyt dhe është në mungesë të një sulmuesi tipik si ai.

Marrëveshja mes klubeve duket e lehtë sipas “The Independent”, pasi që sulmuesi i ka treguar klubit që dëshiron të largohet në fund të sezonit

04/19/2018 13:22

Atletico Madrid – Arsenal, ja sa kushton një biletë për të shikuar ndeshjen e madhe