Sporti

Varane e frikëson trajnerin Zidane, lëndohet në ndeshjen ndaj Getafes

07/03/2020 11:58
nga:Mergim Rreci

Zinedine Zidane do të ketë shkak shqetësimi pasi Raphael Varane u detyrua të largohej në pjesën e parë të lojës së Real Madrid kundër Getafe të enjten.

Mbrojtësi kishte qenë i paprekshëm në pjesën e prapme dhe nuk kishte humbur asnjë minutë nga rifillimi i LaLiga Santander.

Por pas 20 minutash francezi u la i shtrirë në tokë pasi ishte gërvishtur në fytyrë me top, përpara se të kthehej në këmbët e tij dhe të luante, përcjell GazetaBlic.


Gjatë ndërprerjes së ujit pas gjysmë ore, Varane kishte një fjalë me mjekun e ekipit dhe shkoi në dhomën e zhveshjes.
Eder Militao u soll në vendin e tij