Sporti

Valverde me fjalët më të mira për ‘jashtëtokësorin’ Messi

02/11/2019 10:08
nga:Ideal

Tekniku i Barcelonës, Ernesto Valverde, tregona se Messi është tërësisht i rikuperuar dhe së nuk ka vend për shqetësime.

Skuadra e Barcelonës nuk arrit të shënoi fitore kundër skuadrës së Bilbaos në ndeshjen që u zhvillua mbrëmë, edhe përse Messi ishte në lojë nga minuta e parë nuk arriti të tregoi diçka më shumë për klubin e tij, shkruan GazetaBlic.

Superylli argjentinas ishte lojtari më i gjallë i Barçës, por prapëseprapë nuk ishte në nivelin e tij të zakonshëm.

Duke folur për gazetarë pas ndeshjes, Valverde tha: “Messi është shumë mirë, ai luajti në 100% e tij”.

“Ai ka pasur ca vështirësi, sepse ne i përjetuam ato si kolektiv. Ama kur ai luan, e bën sepse është plotësisht i bindur se çdo gjë është në rregull”, shtoi ai.


/GazetaBlic/