Sporti

Valencia e njofton Interin që do ta blejë Kondogbian

04/30/2018 22:57
nga:Lorik J

Valencia ka konfirmuar interesimin e tyre për të blerë kartonin e Geoffrey Kondogbia nga Interi.

Los Che mori në huazim mesfushorin francez në verë, me Joao Cancelo duke shkuar në anën tjetër, shkruan GazetaBlic

Valencia mund ta blejë Kondogbia para 31 Majit dhe Cadena Ser është duke raportuar se ata kanë informuar nerazzurët që ata kanë ndërmend ta bëjnë lojtarin.

Marrëveshja do të jetë me vlerë prej 25 milionë euro, që do të paguhet për katër vjet.

Megjithatë, Inter mund ta hiqte atë klauzolë në një përpjekje për të nënshkruar me Cancelo përgjithmonë, pasi ata kanë objektiva financiare Fair Play për t’u përballur.

Klauzola e blerjes së tij skadon në të njëjtën ditë (31 maj) dhe besohet të jetë me vlerë 35 milionë euro, por Nerazzurët nuk mund të shpenzojnë para 30 qershorit nëse duan të përmbushin angazhimet e tyre të FFP.

Për këtë arsye ata mund të bien dakord me Valencian për të paguar në korrik, në këmbim të heqjes së klauzolës së Kondogbia-s.

/GazetaBlic/

06/30/2020 08:33

Zyrtare: Valencia me ndryshime në shtabin teknik, shkarkon trajnerin