Lajme

Valdete Daka: Së shpejti dalin rezultatet për kryetar

10/24/2017 14:05
nga:A. R.

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se shumë shpejtë do të dalin rezultatet për kryetar të komunave.

“Më shpejtë do të procesojmë për kryetarët e komunave, që të përgatitemi më pas për balotazh”.

“Do të fillojmë shumë shpejtë të numërojmë votat me kusht, ato me post dhe të personave më nevoja të veçanta – por paraprakisht do të shohim se a duhet të ketë rinumërim të ndonjë kutie në QNR”, kështu ka thënë Daka në një konferencë për media, njofton Klan Kosova.

01/22/2020 14:20

KQZ-ja pranon raportin përfundimtar të vëzhguesve të BE-së për zgjedhjet e 6 tetorit