Lajme

Edhe në Angli festohet 10-vjetori i pavarësisë

02/17/2018 23:51
nga:A. R.

Shqiptarët në të gjithë botën kanë festuar sot 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, njofton Gazeta Blic.

Me këngë e valle, ata kanë shprehur emocionet që po përjetojnë në këtë ditë feste.

Me muzikë shqip, kanë festuar edhe disa shqiptare në Angli.

Dy vajza, kanë përzgjedhur që në këtë 10 vjetor të pavarësisë të vishen me veshje kombëtare, dhe të vallëzojnë me disa këngë shqip.

“Gazeta Blic”, ua sjellë videon e këtyre shqiptareve në Angli:

 

Kështu vallëzojnë vajzat shqiptare në Angli, për 10 vjetorin e pavarësisë❤️❤️🇽🇰🇽🇰🇽🇰

Publiée par GazetaBlic sur Samedi 17 février 2018

03/31/2018 16:09

Ministri Bytyqi uron Festën e Pashkëve