Lajme

Ushtria e Kosovës niset drejt Shqipërisë

11/26/2019 09:42
nga:B. D

Ushtria e Kosovës është nisur drejt Shqipërisë për t’i dalë në ndihmë popullit shqiptar i cili u godit nga një tërmet i fuqishëm në mëngjesin e sotëm, shkruan GazetaBlic.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë i vendit, Ramush Haradinaj, në mëngjesin e hershëm kanë angazhuar FSK-në dhe Policinë e Kosovës që t’i dalin në ndihmë Shqipërisë.

Këto janë pamjet e veturave të Ushtrisë së Kosovës që janë nisur drejtë Shqipërisë.

 

Pamjet: Shqiperia.com
Pamjet: Shqiperia.com

03/15/2020 07:46

Shërbimi ushtarak i propozuar nga Kurti, i pamundshëm