Fit&Sexy

Ushqimet që mund të rrisin imunitetin tuaj natyrshëm

10/13/2020 15:46
nga:L I

Më shumë se 23 milionë njerëz sëmuren çdo vit vetëm duke ngrënë ushqim të kontaminuar, sipas OBSH, përcjellë GazetaBlic.

Dhe sipas një raporti tjetër, ka aq shumë viruse të ndryshme sa ka yje në qiell.

Për të ruajtur trupat tanë të mos sëmuren, zgjidhja më e mirë është të ndërtojmë imunitetin tonë nga brenda.

Fatmirësisht, është në të vërtetë e lehtë për tu arritur.

Bright Side ka renditur një listë me 10 ushqime që mund të konsumoni për të rritur sistemin tuaj imunitar në mënyrë të natyrshme.

Dhe në fund, do të gjeni një seksion bonus për një superushqim që bën mrekulli për trupin tuaj.

1. Bajamet

2. Farat e lulediellit

3. Kivi

4. Xhenxhefili

5. Manaferrat

6. Guaca deti

7. Spinaqi

8. Shalqiri

9. Frutat e pasura me vitaminë C