Lajme

Uran Ismaili i PDK-së i del në mbrojtje Ganimete Musliut – godet rëndë Fisnik Ismajlin e VV-së

07/13/2017 15:57
nga:M H

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka goditur rëndë deputetin e Vetëvendosjes, Finsnik Ismajli, duke ia përmendur babain e tij si bashkëpunëtor të Sllobodan Millosheviqit.

Postimi i plotë i Uran Ismailit:

Baba e Nana e Ganimetes, për Millosheviqin e për Serbinë kanë qenë shqiptarë që u mundu me i zhdukë me shekuj. Baba yt ka qenë dost i Millosheviqit. Ti mos u prek, djali s’e zgjedh babën. Zaten as t’i nuk i zgjedh fjalët, të ka mbetë rremb prej Babës ndoshta.

06/16/2018 19:21

​Krasniqi: PDK-në e nisëm si social demokrate, dhe ajo shkoi nga e djathta