Sporti

United fiton dhe ngjitet sipër Arsenalit në renditje (VIDEO)

03/19/2017 15:04
nga:Gazeta Blic

Manchester United ka fituar në udhëtim te Middlesbrough. Skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultat bindës 3:1.

Golat për mysafirët i realizuan Marouane Fellaini (30’), Jesse Lingard (63’) dhe Antonio Valencia (93′).

Ndërkohë, vendësit shënuan me Gesteden (77’).

Me këtë fitore, United del në vendin e pestë në renditje, për ta lënë Arsenalin në vendin e gjashtë.

06/18/2018 15:39

Mourinho i fiksuar pas Willian, i ofron 80 milionë Chelseat