Showtime

Unikkatil sjell këngë me videoklip

07/12/2018 20:55
nga:Natyra

Reperi shqiptar Viktor Palokaj i njohur ndryshe si “Unikkatil” ka paralajmëruar një projekt muzikor me videoklip, shkruan GazetaBlic. 

Një gjë të tillë ai e bëri të ditur gjatë një interviste për emisionin “Prive” të Klan Kosovës, ku mohoj se është kundër realizimit të këngëve me videoklip. “Nuk jom kundër asaj me bo videoklip, shumë e mundshme, pse jo”, shtoi reperi shqiptar.

Pa as 1 Video Klip ma i kerkum se krejt Estrada Shqiptare bashk!! Kush o i mendimit qe per hater te fansave te TBA duhet UnikkatiL me bo 1 kong me video klip t'fort?! Krejt me bo tag @unikkatilofficial !!

A post shared by The Bloody Alboz (@the_bloody_alboz) on

“Unikkatil” Karrierën e tij muzikore e filloj në vitin 1992, ajo se çka veçohet te ky reper është se të gjitha këngët i ka pa videoklip në krahasim me reperat e tjerë dhe ka një numër të madh shikimesh në YouTube.

Ai ka 5 albume, albumi i tij i parë është “Shihemi në përkujtime“i lansuar në vitin 2002, në vitin 2004 “Fjalët e pavdekshme“,në vitin 2005 “The Bloody Alboz”,  në vitin 2006 “Armiqt suprem“dhe “Kanuni i Katilit” në vitin 2007.

Secili prej teksteve të këngëve janë të shkruara nga vetë Unikatili, dhe çdo këngë e tij përmban një mesazh të rendësishëm në vete.

Reperi, bëri një pauzë të gjatë deri me 22 mars ku erdhi në bashkëpunim me këngën “A po e sheh” me anëtarët e grupit TBA, Don Phenom dhe Miloti, që u prit mjaft mirë nga fansat e këtij grupi, kjo këngë arriti 3 milionë shikime në YouTube që nga data e publikimit.

Kënga e fundit e reperit është “Një milionë rrugë” e publikuar me 15 prill, që ka arritur 4 milionë shikime në kanalin zyrtar në YouTube./GazetaBlic/

 

02/22/2019 12:02

Haradinaj: Nëse taksa është më e rëndësishme se dialogu, kurrë s’kemi me e hek