Sporti

UEFA nuk ka të ndalur, ja çfarë ka përgatitur për Rashicën

06/12/2019 09:01
nga:Ideal

Kombëtarja e Kosovës arriti që të bëjë historinë duke shënuar fitore të rëndësishme ndaj Bullgarisë me rezultat përfundimtar 2:3.

Me golin e shënuar nga Rashica, Muriqi dhe Rashani, ‘Dardanët’ arritën që ta mposhtin skuadrën bullgare, shkruan GazetaBlic.

Numri 7′ i përfaqësuese sonë u tregua mjaft i shkathët në takimin ndaj Bullgarisë, ku përveç golit në shumë raste pasimet e tij dhe drblimet ishin vendimtare në shumicën e rasteve.

Ndërkaq faqja zyrtare e UEFA-së përmes një postimi në Twitter ka përzgjedhur driblimin më të mirë të ditës (Skill of the day), e këtë sipas tyre e meriton, Milot Rashica:

Ja video:


/GazetaBlic/