Lajme

“UÇK e pushton Novi Pazarin”

09/12/2017 18:01
nga:D.I

Qytetarët e Novi Pazarit të Serbisë u befasuan sot kur e panë që qendra e qytetit u pushtua nga flamuj kombëtarë shqiptarë, njerëz të veshur me uniforma ushtarake shqiptare dhe flamuj të UÇK-së tek objekti i hotelit Vrbak dhe objekte të tjera, shkruan sandzacke, transmeton Klan Kosova.

Megjithatë, këtu bëhet fjalë për skenarin e filmit “Rat race”, i cili xhirohet nga shtëpia filmike beogradase dhe për çka është përzgjedhur Novi Pazari ta luajë rolin e Prishtinës së viteve 90’ta.

08/20/2018 19:56

Këto janë dy zonat e UÇK-së që prijnë me veteranë të rremë