Sporti

U rikthye në Torino pas shumë thashethemeve, Arsenali nis negociatat për mesfushorin e Juventusit

05/23/2020 08:14
nga:Mergim Rreci

Megjithëse nuk ka zhvilluar një sezon për t’u mbajtur mend te Juventusi, mesfushori francez Adrien Rabio vazhdon të ngjallë interes në merkaton e futbollit europian.
rabiot.

Sips “TMW”-së Arsenali ka nisur negociatat për transferimin e ish-futbollistit të PSG-së gjatë verës, përcjell GazetaBlic.

Lojtari nuk ka përmbushur pritshmëritë e drejtuesve të Juventusit, të cilët e sollën si përforcim të rëndësishëm gjatëverës lojtarin, por deri tani Rabio nuk ka bërë të ndikohet pesha e tij në skuadër.

Gjatë periudhës që ai po qëndronte në Francë, mediat e huaja përfolën se mes tij dhe Juventusi kishte patur një krisje serioze për reduktimin e pagave.

Rabiot u kthye më pas në Itali dhe ka nisur përgaitjet me skuadrën.