Cool

Trump largohet nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë për shkak të të shtënave me armë zjarri

08/11/2020 11:46
nga:N S

Pas kthimit në sallë menjëherë pas, Trump njoftoi se u dëgjuan të shtëna arme jashtë Shtëpisë së Bardhë dhe një i dyshuar u qëllua.

Trump tha se u dërgua në Zyrën Ovale, por arsyeja e të shtënave mbetet e paqartë.
“Ju u befasuat, unë gjithashtu u befasova. Mendoj se kjo është ndoshta shumë e pazakontë”, u tha Trump përfaqësuesve të mediave.

Presidenti amerikan gjithashtu tha se individi që u qëllua është dërguar në një spital aty pranë.

09/27/2020 22:07

Trump kërkon që Biden të testohet për drogë para debatit presedencial