Sporti

Tronditet Juventus, humb 3 yje në sfidën me Fiorentinën

09/14/2019 17:18
nga:M K

Nuk kanë fund lajmet e këqija në shtëpinë e Juventusit.

Skuadra bardhezi po vuan së tepërmi në transfertën ndaj Fiorentiëns, teksa është detyruar që të bëjë 3 zëvendësime të detyruara për shkak dëmtimi.

Në pjesën e parë dolën nga fusha Douglas Costa dhe Pjanic për shkak problemeve muskulore, ndërkohë që mesin e fraksionit të dytë edhe Danilo u detyrua të dilte nga fusha, por për shkak dëmtimi muskulor.

Tri probleme të mëdha për skuadrën torineze, që humbet 3 elementë të rëndësishëm në prag të ndeshjes ndaj Atleticos së Madridit në Champions League.

05/09/2020 20:41

Juventus – Lyon zhvillohet me 7 Gusht!