Sporti

Tronditet Barcelona, super, super ylli i tyre kërkon largimin nga klubi

03/06/2018 19:14
nga:Y.K

Kishte ardhur me shumë bujë tek skuadra e Barcelonës, por tani ai e ka parë vetën në mesin e rezervistëve tek klubi i njohur spanjoll, shkruan Gazeta Blic

Fjala është për Ousmane Dembele, i cili erdhi tek skuadra lidere e La Ligës nga Borussia Dortmund, por që nuk ka mundur akoma të bëhet lojtar titullar nën urdhëratë e trajnerit Valverde.

E gjitha kjo sipasojë e një lëndimi që kishte pësuar talenti francez në fillim të sezonit.

Tani “Don Balon” shkruan që 20 vjeçari është i shqetësuar me interesimin e Barcelonës për sulmuesin francez Griezmann, dhe ai seriozisht është duke e shqyrtuar mundësin e kalimit tek skuadra angleze Arsenal.

Pra një gjë është e sigurt Dembele nuk dëshiron të jetë rezervistë në Barcelonë./Gazeta Blic

09/20/2018 23:23

Notat e lojtarëve në ndeshjet Arsenal – Vorskla dhe Dudelange – Milan