Sporti

Tri opsionet më të mundshme që e dërgojnë Kosovën në EURO 2020

09/08/2019 14:50
nga:M K

Kosoa dje shënoi njërën nga fitoret më të rëndësishme të ciklit kualifikues për EURO 2020.

Djelmoshat e Challandes triumfuan ndaj konkurrentit të vetëm për vend të dytë, Çekisë, në një ndeshje të çmendur, përcjellë GazetaBlic.

Ndërkaq, tani rriten gjasat për kualifikim të drejtpërdrejtë, duke mos harruar edhe opsionim e fundit, “Play-Off’i” i Ligës së Kombeve.

Më poshtë i gjeni tri variantt më të mundshme, në bazë të të cilave, Kosova mund ta prejë biletën për evropian, e që do të ishte arritje historike, pasi në kualifikime po luajmë për herë të parë.

I: Mposhtim Çekinë e Malin e Zi dhe Çekia nuk e mposht Anglinë në Pragë

II: Çekia dështon me Malin e Zi, ne mposhtim Malin e Zi dhe barazojmë me Çekinë në Pragë, kuptohet me kusht që Çekia nuk e mposht Anglinë në Pragë

III: Nëse Çekia mposht Malin e Zi e Bullgarinë, humb nga Anglia në Pragë, atëherë ne duhet patjetër ta fitojmë Malin e Zi dhe të barazojmë me Çekinë e Anglinë

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në të dyja ndeshjet e së martës.

/GazetaBlic/

01/19/2021 17:46

“Supermeni” i futbollit kosovar, brenda 24 orëve prezantohet te dy skuadra