Showtime

Tregoi trupin e përsosur, Kourtney Kardashian kritikohet nga ndjekësit për dietën që po mban

07/03/2020 21:30
nga:L I

Në fillim të kësaj jave ajo tregoi se është duke mbajtur dietën e njohur “KETO”, përcjellë GazetaBlic.

Kourtney Kardashian u kritikua nga ndjekësit në rrjete sociale për dietën e saj pasi sipas tyre ajo ka efekte anëesore.

Ylli 41-vjeçar Keeping Up With The Kardashians ndau një tjetër foto dhe shpjegoi se dieta ishte thjesht një hap i përkohshëm dhe i përshkruar nga mjeku i saj.

‘Dhe për të gjithë ju që po thoni se dieta keto është jo e shëndetshme, dr. më ka bërë ta bëj për periudha të shkurtra për të ndihmuar në detoks metalet ose toksinat, kështu që nuk do ta rekomandoja këtë pa e kontrolluar me ju dr. së pari, ‘shkroi Kourtney.

Dieta e keto (e shkurtër për ketogjenezën) përfshin uljen drastike të marrjes së karbohidrateve të njëkohësisht duke rritur marrjen e yndyrës.