Lajme

Tre policë të prekur nga koronavirusi

04/06/2020 17:58
nga:Gazeta Blic

Koronavirusi në veri të Mitrovicës ka prekur edhe pjesëtar të policisë.

IndeksOnline mëson se dy policë në Zveqan dhe një tjetër në stacionin policor në veri të Mitrovicës janë infekruar me koronavirus.

Deri më tani, në Kosovë numri i të prekurve me koronavirus ka shkuar në 145 persona, përfshirë edhe dy policë të Kosovës dhe një ushtar.

Ndërsa 23 pacientë në Kosovë janë shëruar nga covid-19 ndërsa kanë vdekur 3 persona.

59-vjeçari jetoi i vetëm në Ulpianë, u kontrollua disa herë nga Urgjenca e Prishtinës

06/29/2020 10:55

Shkencëtarët: Këto kafshë do na ndihmojnë t’i japim fund koronavirusit