Sporti

Tre gola brenda nëntë minutave në duelin Bayern Munchen – Eintracht

05/23/2020 20:00
nga:M K

Kur u mendua se është mbyllur gjithçka sa i përket çështjes së fituesit të kësaj ndeshjeje, kështu nuk mendoi Hinteregger.

Përfaqësuesi austriak shënoi dy herë në minutat 52 dhe 55 për të rihapur gjithçka. Madje, në të dyja rastet, asistuesi ishte i njëjtë, Rade, përcjell GazetaBlic.

Por nuk vonoi shumë dhe Davies riktheu epërsinë dyshifrore te vendasit për t’i qetësuar sadopak pjesëtarët e bankës rezervë te vendasit.

Më poshtë edhe golat, derisa kujtojmë se kanë mbetur edhe diçka më tepër se 20 minuta deri në fund të kohës së rregullt.

EINTRACHT 3-1

EINTRACHT 3-2

BAYERN MUNICH 4-2

/GazetaBlic/

05/30/2020 20:38

33 minuta lojë, kjo është nota e Valon Berishës pas paraqitjes së sontme ndaj Bayernit