Showtime

Transformimet e femrave Kardashian/Jenner- Flet mjeku i kirurgjisë plastike për ndërhyrjet që ato kanë bërë

05/31/2020 12:47
nga:N S

Khloe Kardashian, ditë më parë publikoi një imazh me të cilin mori vëmendje dhe u komentua nga fansat e saj.

Ajo dukej në mënyrë dramatike krejtësisht ndryshe nga viti 2007, në fillimin e emisionit televiziv ‘Keeping Up With Kardashians’, shkruan ‘The sun’, përcjellë GazetaBlic.

Një fans i saj, shkroi se si një 35 vjeçare duket çdo vit më ndryshe më e re se sa e moshuar. Këtu shohim se si kanë ndryshuar femrat Kardashian dhe Jenner me kalimin e viteve, eksperti i kirurgjisë plastike Harley Street Dr Julian de Silva jep verdiktin e tij.

Kim Kardashian– 39 vjeçarja ishte ankuar për pamjen e saj që nuk i pëlqente. Ajo ka bërë botoks, hundën e saj në vitin 2010 por që nuk e kishte pranuar.

Të gjithë menduan se e bëra, dhe unë thashë: Prisni derisa të kem fëmijë sepse tiparet tuaja të vërteta dalin’, kishte thënë Kim.

Mjeku i cili i ka kryer ndërhyrjet te Kardashian tha: ‘Fytyra e Kim ishte afër përsosmërisë kur e analizuam atë me teknikat e hartës së fytyrës kundër raportit. Kjo është një llogaritje objektive që është përdorur që nga koha e Grekëve në kuptimin e përcaktimit të bukurisë. Ne e dimë që ajo është një adhuruese e fytyrës së Vampirës, e cila është një trajtim i fuqishëm që përmirëson cilësinë e lëkurës me plazma të pasur me trombocitet‘, shtoi ai.

Kylie dhe Kendall Jenner– Kylie ka kozmetikën e saj më të cilen shet produkte në mbarë botën dhe ka arritur suksese të jashtzakonshme me të. Ajo e ka pranuar se ka mbushës në fytyrën e saj. Ndërsa, Kendall ishte nevrikosur në vitin 2016-të, pasi që ishte akuzuar për ndërhyrje por që nuk e kishte pranuar asnjëherë.

Mjeku tha: ‘ Kylie ka bërë mbushjen e buzëve, ju mund të shihni se ata nuk janë në proporcion. Përndryshe nuk mendoj se ajo ka bërë shumë. Vetullat e Kendall duken më të larta dhe më të harkuara, të arritura zakonisht me përdorimin e Botox. Hunda e saj duket më e fortë, por ju mund të bëni shumë me konturimin’.

Khloe Kardashian–  me fytyrën e saj FRESH ka ndryshuar në mënyrë drastike pamjen, gjatë 13 viteve të fundit që nga fillimi i ‘Keeping Up With The Kardashians’.

Ajo thotë se figura e saj është për shkak të shkuarjes në palestër pesë herë në javë, por sa i përket fytyrës, ajo ka pranuar të eksperimentojë me mbushës në vitin 2016 – jo plotësisht me sukses.

Khloe thotë: ‘Unë dukesha si e çmendur dhe ende mendoj se efektet janë atje. Unë shkova ta trajtoj tri herë. Fytyra ime ishte aq e tmerrshme’.

Mjeku thotë: ‘Sytë e Khloe janë më të hapura dhe ka një distancë më të madhe midis qepallës së sipërme dhe vetullës së saj. Botox mund të përdoret për të hapur sytë, por ndonjëherë për të arritur një pamje më të hapur kërkohet një ngritje e qepallave të sipërme. Më parë, mjekra e saj dukej jashtë ekuilibrit në fytyrë. Pas kësaj, mjekra  nuk duket më e vogël por duket më e ekuilibruar. Nëse keni një mjekër më të madhe, ekzistojnë dy mënyra për ta adresuar atë. Ose rruajeni mjekrën në një procedurë kirurgjikale ose shtoni vëllim përmes mbushësve në faqet dhe nofullën për të adresuar ekuilibrin. Ose mund të ndryshoni selfiet tuaja me një aplikacion për redaktimin e fotografive. Është shumë procedurë më e shpejt’.

Kourtney Kardashain– është motra më e madhe në moshë por duket shumë më e re për të qenë 41 vjeçe.

Në muajin mars ajo tha: ‘Unë do të thoja në tre vitet e kaluara me të vërtetë fillova të kujdesesha për lëkurën time në një mënyrë që ka bërë një ndryshim.’

Mjeku thotë: ‘Kourtney ka humbur disa nga vëllimi në faqet e saj, por kjo mund të ndodhë përmes plakjes natyrore. Lëkura e saj duket e shkëlqyeshme dhe mrekullisht e lëmuar. Dieta mund të bëjë një ndryshim në lëkurën tuaj dhe mos pirja e duhanit, shmangia e ekspozimit nga dielli do të ndihmonte gjithashtu për këtë.’

Kris Jenner- Nëna e familjes Jenner ka qenë e hapur për ndërhyrjet e saj në fytyrë gjatë viteve të fundit. Kris ka thënë:’ Kush nuk e do Botox? Për mua ka qenë vërtet e shkëlqyeshme. se jeni përgjegjës dhe flisni me mjekun tuaj, unë mendoj se funksionon. Është diçka që unë e kam përdorur për një kohë të gjatë.’

Mjeku thotë: ‘Ju nuk do të mendoni se Kris është në të gjashtëdhjetat e saj nga kjo foto. Gjëja më e habitshme është hunda e saj. Kishte një depresion në të në mesin e tretë dhe tani ajo ka një urë të qetë. Ky lloj përmirësimi është i vështirë pa operacion. Mbushësit mund ta përmirësojnë atë, por është e vështirë.’

Caitlyn Jenner– ka qenë transformimi më i madh nga Kardashianët prej mashkulli në femër. 70 vjeçarja, u tranformua në vitin 2015 pastaj në vitin 2017 bëri një operacion të ri-caktimit gjinor.

Mjeku thotë: ‘Më parë nofulla e saj ishte katrore, që është një pamje më mashkullore. Tani është më shumë në formë V, e cila është më femërore. Kjo mund të arrihet në menyrë jo kirurgjikale me mbushës të nofullave, ose më shpesh me operacione të fytyrës për të konturuar nofullën’.

/GazetaBlic/