Sporti

Transferimet më të mëdha deri tani të afatit kalimtar (FOTO)

06/16/2017 09:43
nga:Gazeta Blic

Tashmë kanë filluar lëvizjet dhe transferimet e afatit kalimtar, dhe Manchester City është një nga ekipet më aktive në merkato.

‘Goal’ ka publikuar listën e transferimeve më të mëdha deri tani këtë afat kalimtar, ku Manchester City kryeson me gjithsej tre transferime të kryera, shkruan Gazeta Blic

Kurse, blerjet më të shtrenjta deri tani janë transferimet e Andre Silvas (38 milionë euro), Bernardo Silvas (43 milionë euro), Victor Lindelof (45 milionë euro) dhe Corentin Tolisso (41.5 milionë).

Më poshtë keni listën e transferimeve më të mëdha deri tani, përcjell Gazeta Blic.

Victor Lindelof | Benfica – Manchester United | €45 milionë

Ricardo Rodriguez | Wolfsburg – AC Milan | €18 milionë

Serge Gnabry | Werder Bremen – Bayern Munchen | €8 milionë

Ederson | Benfica – Manchester City | £35 milionë

Klaas-Jan Huntelaar | Schalke – Ajax | Transferim i lirë

Andre Silva | Porto – Milan | €38 milionë

Darren Fletcher | West Brom – Stoke City | Transferim i lirë

Sead Kolasinac | Schalke – Arsenal | Transferim i lirë

Asmir Begovic | Chelsea – Bournemouth

Juan Cuadrado | Chelsea – Juventus | £17 milionë

Bernardo Silva | Monaco – Manchester City | £43 milionë

Dominic Solanke | Chelsea – Liverpool | Transferim i lirë

Pablo Zabaleta | Manchester city – West ham | Transferim i lirë

Maximilian Philipp | Freiburg – Borussia Dortmund

Franck Kessie | Atalanta – AC Milan

Corentin Tolisso | Lyon – Bayern Munchen | €41.5 milionë

06/22/2018 21:05

ZYRTARE: Real Madrid transferon këtë super portier