Sporti

Trajneri i Gjermanisë bëhet për spital, mësoni arsyen

05/31/2019 22:10
nga:M K

Një aksident i ka ndodhur trajnerit të Gjermanisë, Joachim Low ku gjatë stërvitjes në palestër i ka rënë shtanga në gjoks.

Sipas mediave gjermane, Low i është dashur mjekimi në spital dhe teknikut do t’i duhet një regjim afër njëmujor për t’u rikuperuar.

“Ndihem mirë, por në ditët e ardhshme kam nevojë për një pushim të vogël.

Unë jam në kontakt të vazhdueshëm me stafin e stërvitjes “- është shprehur Loë pas aksidentit.

Por lidhur me këtë afat, Low do i mungojë kombëtares gjermane në ndeshjet eleminatore për Euro 2020, përballë Bjellorusisë dhe Estonisë.

08/29/2018 15:37

Sane rikthehet në kombëtaren gjermane