Sporti

Trajneri i Barcelonës, Setien: Lautaro Martinez mund të jetë shumë i mirë në skuadrën time

05/23/2020 09:15
nga:Mergim Rreci

Quique Setien pranon se sulmuesi i Interit Lautaro Martinez “mund të jetë shumë i mirë” në ekipin e tij të Barcelonës, por nuk pranoi të komentojë mbi të ardhmen e shënjestrës së Juventus Arturit.

“Ne jemi të qartë se ka katër ose pesë futbollistë që luajnë në pozicionin e tij të cilët janë të jashtëzakonshëm dhe se çdonjëri prej tyre ka atë që duhet për të luajtur për Barcelonën,” i tha trajnerit të klubit beIN Sports, përcjell GazetaBlic.

“Në lidhje me këtë lojtar, ai është një lojtar që mund të jetë shumë i mirë në këtë ekip, si dhe të tjerët që mund të jenë në nivelin e tij.”

Arthur shprehet se ai nuk do të largohet nga Camp Nou sipas vullnetit të tij, pavarësisht Katalanasve që përpiqen ta përfshijnë atë në një marrëveshje shkëmbimi për Miralem Pjanic …

“Nëse ai është shprehur se … unë me të vërtetë nuk kam çfarë të them për të ardhmen e lojtarëve. Jam shumë e përqendruar në atë që qëndron përpara, në punën tonë.

“Unë do të kem nevojë për të gjithë lojtarët e mi, sepse ne nuk i dimë rrethanat dhe si do të zhvillohen pasi të rifillojë konkursi.

“Ka shumë rrugë për të bërë, ne nuk mund të spekulojmë këto gjëra. Unë jam duke u mbështetur te të gjithë dhe shpresoj që të gjithë të jenë në gjendje të performojnë në maksimum në 11 ndeshjet që mbeten. “