Sporti

Trajneri Gattuso deklarohet pas humbjes së parë në Napoli, ka një mesazh për tifozët e klubit

12/14/2019 22:46
nga:Mergim Rreci

Genaro Gattuso u deklarua pas humbjes ndaj Parmas.

Timonieri i Napolit, ka deklaruar që humbja e sotme ishte rezultat i formës së keqe që po kalon klubi, por ai ka premtuar se Napoli do të rikthehet atje ku e meriton.

“Ne kemi punuar në 4-3-3 gjatë ditëve të fundit, por kaluam në 4-2-4 kur duhej ta ktheni”, ka thënë fillimisht Gattuso në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes.

“Unë nuk mendoj se është e drejtë të flasim për fat të keq, sepse 10 minutat e para treguan gjithçka. Ky është një ekip që vuan në një nivel psikologjik, pasi Napoli nuk është mësuar me një seri kaq të gjatë pa fitore në Serie A. Këta lojtarë janë mësuar të sfidojnë në krye të tabelës, kështu që ata po përpiqen të përshtaten”.

“Marrë gjithë përgjegjësinë dhe nuk fajësoj askënd për këtë humbje. Tifozët natyrisht do të bëhen xheloz, sepse rezultatet nuk janë ato që prisnin”