Sporti

Tottenhami e mposhti Realin, Mourinho tallet me spanjollët

11/02/2017 17:01
nga:Y.K

Jose Mourinho ka ngacmuar në distancë Real Madridin.

Ai iu kujtoi tifozëve të Manchester Unitedit fuqinë e Tottenhamit, që shkatërroi mbrëmë Real Madridin.

“Lojtarët e mi meritojnë respekt pasi që ata mposhtën Tottenhamin pa pësuar gol, ndërsa Tottenhami mundi me meritë Real Madridin dhe Liverpoolin”, deklaroi Mourinho.

Portugezi njihet për ngacmimet që ua bën ish-klubeve.

Ai vazhdimisht ka polemizuar në distancë edhe me Antonio Conten e Chelseat.

11/20/2017 11:02

Reali merr lajmin e keq. Pesë lojtarë i mungojnë në Champions League