Sporti

Top 10 golashënuesit më të mirë këtë stinor në La Liga, i çmenduri Ronaldo po afrohet me hapa të Tigrit

03/12/2018 12:46
nga:Y.K

Ka përfunduar edhe xhiro 28 në La Ligën spajolle

Favoritet Barcelona, Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë shënuar fitore edhe në këtë xhiro, shkruan Gazeta Blic

Për dallim nga kampionati ku Barcelona është duke dominuar totalisht në garën për trofeun “Pichichi” janë disa lojtarë.

I pari i cili i prinë listës është top golashënuesi i Barcelonës Leo Messi, argjentinasi i cili nuk ka luajtur në ndeshjen e fundit që Barcelona e fitoi 2-1, përballë Malagës ka shënuar deri me tani 24 gola, pas tij renditet bashkëlojtari i tij Luis Suarez, reprezentuesi i kombëtares së Uruguajit ka shënuar deri me tani 21 gola.

Ndërkohë Ronaldo me hapa të Tigrit i është afruar kësaj dyshe, portugezi i cili ka shpërthyer në ndeshje t e fundit ka realizuar 18 gola, shkruan Gazeta Blic

 

Pas tyre në vendin e katër renditet Diego Aspas me 16 gola e po ashtu 16 gola në vendin e pestë ka edhe sulmuesi i Atletico Madrid Antonio Griezmann.

12/07/2018 08:11

Ronaldo merr një çmim të rëndësishëm para derbit kundër Interit