Sporti

Tifozi kosovar vjen me tiketin e vitit, qëlloi rezultatin e saktë të përmbysjes në ‘Anfield’

05/08/2019 08:41
nga:M K

Çmenduri që di të bëjë vetëm Liverpool. Anglezët e Jurgen Klopp bënë kthesën historike, duke përmbysur rezultatin 3:0 nga ndeshja e parë.

Liverpool mundi 4:0 Barcelonën në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Xherdan Shaqiri luajti titullar dhe asistoi në golin e tretë të shënuar nga Wijnaldum, shkruan Gazeta Olle.

Divock Origi hapi maratonën e golave në fillim të ndeshjes. Në munutat 54 dhe 56 Wijnaldum shënon për 2:0 dhe 3:0, kurse Divock Origi për 4:0.

Një lexues i gazetës, tifoz i Liverpoolit, ka dërguar tiketin që e ka luajtur dje, ku ka parashikuar fitoren 4:0 të “Reds”.

Më poshtë tiketa fatlume e luajtur online.

09/17/2019 00:51

Pacolli e krahason Enver Hoxhajn me Ivica Daçiqin