Lajme

Thirrje publike për bashkim opozitar kundër Thaçit : Zgjidhje janë protestat!

08/26/2018 16:55
nga:A. R.

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu ka bërë thirrje publike për bashkim opozitarë për të protestuar dhe për ta ndaluar Hashim Thaçin.

Ajo ka thënë se zgjidhja është jashtë Kuvendit të Kosovës, dhe se zgjidhja janë protestat shkruan GazetaBlic.


Zgjidhja është jashtë Kuvendit!
Zgjidhje janë PROTESTAT!

Nga Kuvendi, pafund herë kanë dalur vendime shumë të dëmshme andaj është naivitet të presim diqka të mirë nga ky institucion në rrethanat aktuale!

Bashkim opozitarë e qytetarë për të protestuar dhe për ta ndalur Thaçin! ka shkruar Haxhiu.

LEXO EDHE:

Nismë serioze kundër Thaçit, kërkohet t’i ndalohet kthimi në Kosovë

06/09/2020 09:42

Haxhiu: Çfarë i duhet Thaçit gjendja e jashtëzakonshme tash, kur kontrollin e ka mbi pushtetin ekzekutiv?