Sporti

Thiago Alcantara i jep lamtumirën Bayernit, ky është mesazhi i tij emocionues

09/18/2020 12:20
nga:Mergim Rreci

Thiago Alcantara i ka dhënë një lamtumirë emocionale Bayern Munich ndërsa ai po afrohet në një lëvizje në Liverpool.

Reprezentuesi spanjoll do të ketë mjekimin e tij në Merseyside të Premten dhe agjencia e lajmeve PA e kupton se ai do të përfundojë formalitetet me një marrëveshje katër-vjeçare, për një tarifë fillestare prej 20 milion £, më vonë gjatë ditës.

“Unë kam marrë vendimin më të vështirë të karrierës time sportive”, tha mesfushori në një video të postuar në Twitter, përcjell GazetaBlic.

“Do ta mbyll këtë kapitull në këtë klub të mrekullueshëm, ku jam rritur si lojtar për shtatë vjet. Triumfe, gëzim dhe gjithashtu kohë të vështira.

“Por ajo për të cilën jam më krenar është se arrita në Mynih si një i ri i mbushur me ëndrra dhe tani do të largohem plotësisht i përmbushur me një klub, një histori dhe një kulturë.

“Këtu mësova të dua një traditë që tani po i them lamtumirë, por që nuk do ta harroj kurrë.

“Kam përjetuar momente fantastike: në këtë qytet. Me familjen time bavareze që më trajtuan aq mirë dhe më donin çdo sekondë.

“Vendimi im është thjesht i një natyre sportive. Si futbollist dua që sfida të reja të zhvillohem edhe më tej.

“Bavaria do të jetë gjithmonë shtëpia ime. Faleminderit FC Bayern. ”

/GazetaBlic/