Lajme

Theresa May pengohet gjatë fjalimit (VIDEO)

10/04/2017 15:46
nga:M H

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, u pengua nga një aktivist gjatë fjalimit të saj, ku premtoi që do të “rinovoj ëndrrën britanike”.

Aktivisti në fjalë i dha kryeministres një dokument P45 (dokument/dëshmi për shkëputje të marrëdhënies së punës), duke i thënë “Boris me ka porositur t’ju jap këtë”.

Pas pak ai u largua nga podium, ndërsa May vazhdoi fjalimin e saj me ç’rast paralajmëroi saktësimin e çmimeve të energjisë.

07/19/2018 15:45

Prifti bëhet hit me deklaratën e tij, ai thotë se ferri nuk ekziston dhe feja është biznes