Lajme

The Guardian: Anglia nuk ka marrë kësi pritje kurrë askund

11/17/2019 19:11
nga:B. D

Mediumi prestigjioz britanik The Guardian po e mbulon transmetimin e ndeshjes së Kosovës kundër Anglisë dhe atmosferën në tribuna, e cila është e jashtëzakonshme.

Kosova luajti mjaft mirë gjatë pjesës së parë, por e pësoi një gol nga Harry Winks.

Sidoqoftë, atmosfera në tribuna është festive dhe për këtë raporton The Guardian.

“Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri. Gjithnjë falënderues, Anglisë!” – shkruhet në një pankartë nga tifozët dardanë.

“Është e drejtë të themi që kjo nuk është pritja që Anglia është mësuar ta pranojë kur luan jashtë shtëpisë” – thotë The Guardian.

Ndërkohë që shumë të tjerë mbajnë pankarta me flamurin e Anglisë.

11/17/2019 21:51

Adriatik Kelmendi komenton humbjen e Kosovës, vjen me një postim interesant