Lajme

Thaçi, Trumpit: Roli juaj për paqen dhe stabilitetin është i domosdoshëm

01/21/2020 10:01
nga:B. D

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar Presidentin amerikan Donald Trump, për vëmendjen që i jep Kosovës në rrugën e ndërtimit të paqes dhe fqinjësisë së mirë në rajon.

Thaçi ka thënë përmes Twitter se roli i Presidentit Donald Trump për paqen dhe stabilitetin është i domosdoshëm.

“Faleminderit Presidenti Trump. Roli juaj për paqen dhe stabilitetin është i domosdoshëm”, ka shkruar Thaçi.

09/14/2020 20:42

Ushtarja provokative ka një mesazh për Donald Trump