Lajme

Thaçi takon shqiptarin që punon si polic në Washington

02/24/2020 19:36
nga:Norë Kelmendi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi gjatë qëndrimit në SHBA ka takuar një shqiptarë që punon si polic në Uashington.

Ai ka shkruar gjithashtu se shqiptarët kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan.

Postimi i plotë:

“SHBA-ja është shtëpi për shumë shqiptarë, që janë integruar dhe kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan. Erijonin, i cili shërben si polic në Uashington, e takova sa ishte në detyrë në rrugët e kryeqytetit më të rëndësishëm në botë. HTH”, ka shkruar Thaçi.

SHBA-ja është shtëpi për shumë shqiptarë, që janë integruar dhe kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan….

Publiée par Hashim Thaçi sur Lundi 24 février 2020

05/26/2020 13:51

Thaçi për Lajçakun: Nuk marrë pjesë në negociata që i udhëheq ai