Lajme

Thaçi takohet me Ramën, diskutojnë për mbrojtjen dhe promovimin e interesave të dy shteteve

11/18/2019 15:19
nga:B. D

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka njoftuar se gjatë qëndrimit në Tiranë është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, shkruan GazetaBlic.

Ai përmes një postimi në Facebook ka treguar për këtë takim, ku tha se me Ramën ka biseduar për avancimin e bashkëpunimit dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare.

Thaçi ka shtuar se ky bashkëpunim dhe koordinim ndihmon në mbrojtjen dhe promovimin sa më të mirë të interesave të dy shteteve dhe për qytetarët e saj.

Ky është shkrimi i plotë i Thaçit:

Gjatë qëndrimit në Tiranë takova edhe kryeministrin Edi Rama, me të cilin biseduam për avancimin e bashkëpunimit dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare, për të mbrojtur dhe promovuar sa më mirë interesat e shteteve dhe të qytetarëve tanë. HTH

Gjatë qëndrimit në Tiranë takova edhe kryeministrin Edi Rama, me të cilin biseduam për avancimin e bashkëpunimit dhe…

Publiée par Hashim Thaçi sur Lundi 18 novembre 2019

06/29/2020 08:51

Edi Rama viziton sot Kosovën, takon këta zyrtarë shtetërorë