Lajme

Thaçi takohet me Albright-in

06/12/2019 09:13
nga:L H

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright në kabinetin e tij, raporton Gazeta Blic.

Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Pas këtij takimi, kreu i shtetit dhe ish-sekretarja e shtetit, do t’i drejtohen mediave me deklaratë.

Ndryshe, presidenti gjatë ditës së djeshme ka takur edhe iosh- presidentin e SHB A-ve, Bill Clinton ku edhe e dekoroi me “Urdhërin e Lirisë”